Головна Мій профіль   Выход     Вход   RSS        Ви увійшли як Гість      Група   Гости


Меню сайту


Головна » 2015 » Лютий » 20 » Мова – серце нації
13:23
Мова – серце нації

Ласкава, сонячна, грайлива,

 Прекрасна, дужа, гомінлива.

 Вишнева, чиста, росяниста,

 Легка, щаслива, промениста,

 Осяйна, зоряна, безмежна,

 Неподоланна, незалежна!

 Шевченкова, моя, Франкова,

 Вербова, дивно-калинова.

 Велика, горда, неповторна.

 Свята. Єдиная. Соборна.

 

 

Рiдна мова для кожної людини – найбiльша духовна коштовнiсть, у якiй народ звеличує себе, якою вістує свiтовi найцiннiшi набутки своїх творінь та мудростi, передає з поколiння в поколiння досвiд, культуру i життєдайнi традиції, звичаї та обряди. Рiдна мова – це та таїна, яка робить народ народом i увiнчує найтендітніші паростки його душi.

Упродовж вiкiв наш народ творив, пестив та шлiфував свою мову, збагачував мовну скарбницю, кладучи до неї перлини пiзнання, почуття і мрiї. Бували часи, коли доводилось багато терпіти, коли хотіли нас зламати, «та ламалися тільки болючі киї…». Ми не здалися! Українці боролися за те, щоб їхні нащадки мали волю, долю, історію і мову.

Для вчителів та учнів Білоцерківської спеціалізованої школи I-III ступенів №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов це свято – особливе, адже у цей

день коридорами школи лунають, болгарська, польська, російська та українська мови, а також традиційно проходять різноманітні заходи, спрямовані на підвищення престижу рідної мови, піднесення її ролі у формуванні особистості учня, привернення  уваги школярів до  вивчення  і збереження рідної мови.

Даючи відповідь на питання «Що для вас значить рідна мова?» вчителі кафедри філології БСШ№1 висловили думку: «Мова – це не тільки засіб спілкування але й основний інструмент який дозволяє людині дати визначення культурі, оточуючому середовищу, історії рідного краю та родоводу, тобто дає можливість самоідентифікувати себе у просторі.»

 «Ми повинні навчати своїх дітей рідній мові» – зауважила    вчитель української мови та літератури, класний керівник 6-А класу – Миколюк  І.І.,  –   «Українським патріотам жертовно належить дбати про рiдну мову, пiдтримати її, допомогти розвиватися, бо саме нам випала велична мiсiя пiдійняти Україну до свiтових вершин, вивести її шляхом незалежностіi у число могутнiх країн та возвеличити на віки!».

Український народе!Плекаймо нашу мову калинову! Нехай  ніколи не зникає у нас почуття любові, щастя, гордості, відчуття мелодійності нашого слова та поетична краса нашої рідної української мови!  

 

 

Заступник директора з

виховної роботи БСШ№1

Коваль Н.В.

Переглядів: 210 | Додав: Helena | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz