Головна Мій профіль   Выход     Вход   RSS        Ви увійшли як Гість      Група   ГостиПодати заяву для вступу до 1-го класу

Подати заяву для вступу до 10-го класу
Меню сайту

НАКАЗ ПРО ЗАРАХУВАННЯ УЧНІВ ДО 1 КЛАСУ 2020/2021 Н.Р.

Головна » 2016 » Листопад » 25 » Декада Пам'яті та Скорботи
15:04
Декада Пам'яті та Скорботи

ТОРКНЕМОСЬ ПАМ'ЯТІ CВЯЩЕННОГО ВОГНЮ ТА ПОМ'ЯНЕМО ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

   У кожного народу є свої темні сторінки історії - війни, революції та інші події, ставлення до яких часом буває неоднозначним і може змінюватися залежно від епохи та ідеології. Саме до таких явищ належить Голодомор 1932-1933 років в Україні. За радянських часів згадувати про нього було заборонено, після проголошення Україною незалежності ставлення змінилося майже радикально. Про Голодомор не тільки заговорили як про факт, що таки був, - йому дали оцінку. Відповідною постановою Верховної Ради цю трагедію українського народу було визнано геноцидом.

    Задля того, щоб людство, особливо сучасна молодь, ніколи не забули цих жахливих днів, актив шкільної учнівської організації "Слов'янське бртство" у складі учнів 11-А класу Дзядевича Володимира, Тропотяги Катерини та Лазаренко Юлії,  підготували та провели віртуальну екскурсію для учнів молодшої та середньої ланок на тему: "Торкнемось пам'яті священого  вогню і пом'янемо жертв Голодомору".

    Гортаючи "чорні сторінки історії", старшокласники читали рядки зі спогадів свідків трагедії, які зуміли вижити й розказати правду, що приховувала "совєцька влада". До глибини душі торкнув  усіх присутніх   вірш "П'ять колосків" у виконанні Юлії Лазаренко.

    Не залишила байдужою присутніх розповідь заступника директора з навчально-виховної роботи Коваль Наталії Вікторівни "Про хлібні крихти", де йшлося  про трагічну долю дітей, які так і не змогли пережити  голод.  Яскравим доповненням до розповіді стали ілюстрації українстких художників "Голодомор - невиплакані сльози України", де в кожному малюнку відчувалося,  як ще й досі "кровоточать роз'ятрені серця, болить душа, що звідала горя до краю". 

    Ушанувавши пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання, старшокласники закликали учнів приєднатися до Всеукраїнської національної акції "Запали свічку", яка розпочнеться о 16 годині 26 листопада, "щоб світло цих свічок стало нашою даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жерт­вував собою".

      Закінчуючи  віртуальну подорож, учасники лекторської групи наголосили: "Нині доля Батьківщини в руках ваших батьків, завтра – у ваших. І щоб ніколи не повторилися трагедії народу, щоб ваші руки були міцними, надійними, голови – світлими, а серця – благородними, потрібно берегти в пам'яті кожну історію свідків трагічних подій 1932-1933рр., щоб прийдешні покоління знали, "якими кривавим був шлях до свободи". 

       Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей: і тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.

 

Переглядів: 203 | Додав: Helena | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz