Головна Мій профіль   Выход     Вход   RSS        Ви увійшли як Гість      Група   Гости
Вільні місця в закладі освіти: 1 клас - 4; 2 клас - 10; 3 клас - 4; 4 клас - 4; 5 клас - 5; 10 клас - 2
Меню сайту

Головна » 2019 » Вересень » 8 » ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ДЕПОРТАЦІЇ УКРАЇНЦІВ
18:49
ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ДЕПОРТАЦІЇ УКРАЇНЦІВ

8 вересня День пам’яті жертв депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках.

З нагоди відзначення 75 річниці від початку депортації автохтонних мешканців цих регіонів та з метою підвищення поінформованості учнів про передумови, перебіг і наслідки депортації українців та популяризації традиційної культури українських етнічних груп, що внаслідок депортації втратили історичну батьківщину було організовано екскурсію для учнів 8-Б класу БСШ №1 до КЗБМР Бібліотеки філії № 1 для дітей, під час якої відбулася зустріч із краєзнавцем Анатолієм Бондаренко у рамках історичного хроноскопу «Трагічні сторінки своєї історії збережемо».

Депортація українців із територій, на яких вони споконвіку проживали, відбулася внаслідок укладеної між УРСР і Польським комітетом національного визволення Угоди про евакуацію українського населення з території Польщі і польських громадян із території УРСР.

Акція повинна була бути добровільною, але не знайшла особливої підтримки серед українців. Тоді польська сторона вдалася до тиску: ліквідувала українські школи, утискала громадське життя, дискримінувала українців під час проведення аграрної реформи, наклала непосильні обов’язкові податки тощо.

Після цього українців почали примусово виселяти. Загалом лише у період 1944-1946 рр., за офіційними даними, на територію УРСР депортували 482,8 тис. осіб. Реальна кількість вигнаних українців була більшою. Примусове виселення та утиски продовжувалися до 1951 року.

Переглядів: 79 | Додав: slavicschool | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz