Головна Мій профіль   Выход     Вход   RSS        Ви увійшли як Гість      Група   Гости
До уваги батьків майбутніх першокласників
 Вільні місця в закладі освіти на 1 клас; 2 клас; 3 клас; 5 клаc.

Меню сайту

Головна » 2018 » Серпень » 24 » 24 серпня - День Незалежності України: святкує школа, місто, Україна!
20:39
24 серпня - День Незалежності України: святкує школа, місто, Україна!

 

                        

Зал засідань Верховної Ради УРСР під час ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

17 березня 1991 року проводився єдиний в історії СРСР Всесоюзний референдум про збереження СРСР. Одночасно з цим референдумом в Україні за наполяганням Народного Руху України за перебудову було проведене республіканське консультативне опитування: «чи згодні ви, що б Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України». Позитивно на нього відповіло більше 80 % опитаних. Наслідком ідеологічної боротьби Народного Руху України за перебудову стало те, що референдумом і опитуванням в Україні були легітимізовані мінімум дві (а з бажанням М.Горбачова — то три) зовсім різні форми союзної держави і зроблений крок до незалежності — зобов'язання республіканській владі розробити і прийняти Декларацію про суверенітет України. 16 липня 1990 року Верховною Радою Української PCP прийнята Деклара́ція про́ держа́вний сувереніте́т Украї́ни — документ про проголошення державного суверенітету України.Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено:

Постанова Верховної Ради УРСР про день проголошення Незалежності України

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,
підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року,

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

18 червня 1991 року внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого у переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

 

 

 
Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,
підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року,

Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.

5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

20-річчя Незалежності України

Президент України Віктор Янукович 8 липня 2011 р. прийняв постанову про скасування військового параду у таких містах як: Київ, КерчОдесаСевастополь, а також містах, де розташовані штаби військових округів і видів Збройних сил України, з нагоди 20-річчя Дня незалежності України, аргументуючи це економією коштів.Київська міська адміністрація вирішила зекономити на запуску феєрверків з нагоди святкування Дня незалежності.

Народне святкування

До 20-річчя Незалежності України ініціативна група активістів запропонувала провести святкування цієї знаменної для України дати в соціальних мережах. Серед їх пропозицій можна відзначити:

  • Написання побажання до 20-ліття України в своєму блозіЖЖFacebook чи на власному сайті;
  • Розсилання його друзям, колегам, знайомим, або в газети, на радіо і телебачення;
  • Створення відео-привітань, записавши 60-секундне відео-привітання мобільним телефоном/відеокамерою/фотоапаратом і розмістивши його на YouTubeBigmir.Video та на сторінках «Україні — 20!» у соцмережах.

24 серпня вони пропонували вдягнути святковий одяг чи вишиванки, оздобивши їх цифрою 20, й зібратися разом о 15.00 біля головної пошти чи іншого визначного місця свого міста, містечка чи села, щоб разом заспівати гімн України, обмінятися побажаннями й разом відсвяткувати День Незалежності.

Політичні акції

Опозиційні партії України, що увійшли в Комітет опору диктатурі, подали спільну заявку на акції протесту 24 серпня 2011 року. Під час акції опозиціонери планували висвітлити «можливість загрози незалежній демократичній державі Україна внаслідок політики та дій правлячої Партії регіонів та питання згортання демократичних свобод в Україні».

За словами голови однієї з опозиційної партій «Громадянська позиція» Анатолія Гриценко:

« Не таку державу ми бачили 20 років тому. І тому усім нам – і журналістам, і політикам, і громадянам – доведеться докласти максимум зусиль для того, щоб наша країна була іншою »

24 серпня 2011 року Комітет опору диктатурі вирішив організувати Народний марш на честь Дня незалежності України й запросив усіх громадян прийти об 11.00 до пам'ятника Тарасу Шевченку у Києві, щоб звідти разом вирушити на Хрещатик. Судовою постановою опозиції заборонили рух Хрещатиком і вихід на цю вулицю також. Тому рух організованої колони розпочався вулицею Володимирською, чого не забороняв жоден суд. Біля Будинку вчителя колона зустрілася з посиленими загонами міліції, яка блокувала рух колони. Відбулися сутички з міліцією, в результаті яких були постраждалі серед цивільного населення.

22 річниця Незалежності України

В день 22-ї річниці Незалежності України партія «Батьківщина» закликала українців взяти участь у святковій ході у Києві, яка почнеться з Михайлівської площі в напрямку до парку Шевченка, де заплановано святковий мітинг.

Партія «Свобода» запланувала у День Незалежності України провести у Києві районні внутрішньопартійні заходи та спілкування на тему Дня Незалежності.

Партія регіонів запланувала у Києві до 22-ї річниці Незалежності України святковий захід біля музею історії Великої Вітчизняної війни та на Європейській площі.

Партія «УДАР» запланувала проведення акції «Україна — це Європа», у ході якої байкери зі Львова, Києва та Житомира вирушать зі столиці України у мотопробіг до Вільнюса.

Посольство США в Україні привітало українців піснею «Червона Рута», яку заспівали його співробітники з нагоди із 22-ї річниці Незалежності України.

Святкування

У Шевченківському гаю ЛьвоваЕтновир-2009

В Україні

Київ

Парад 2016 року, Київ

Виставка військової техніки на Хрещатику до 26-й річниці незалежності України

Загалом основні святкування на державному рівні проходять у Києві, де традиційно Президент України дає урочистий прийом до Дня незалежності. Також перші особи держави покладають квіти до пам'ятників видатним українцям (переважно, до пам'ятників Володимиру ВеликомуБогдану ХмельницькомуМихайлові Грушевському і Тарасу Шевченку) та беруть участь в молитві за Україну, що традиційно відбувається у Софії Київській за участі представників усіх конфесій, наявних в Україні.

Упродовж кількох останніх років до Дня незалежності України в столиці України Києві проводилися військові паради (19981999200120082009 роки), а також організовувалися святкові концерти та урочистості. Щорічними атракціями до свята в столиці є Міська виставка квітів в Печерському парку, чиї схили на той час завжди вкриваються барвами яскравих квітів, що в сукупності формують різні приурочені до свята зображення, та великий святковий концерт. Святкування увінчується ввечері святковим феєрверком.

Проте у 2010 році на День Незалежності України військового параду у Києві не було заплановано. Питання зі святковим феєрверком у Києві також мало цікаве наповнення, бо з одного боку українські ЗМІ спочатку зазначали, що його не планується проводити, а, з іншого боку, згодом було видано наказ Міністерства оборони України на дозвіл про його проведення.Також святкування Дня Незалежності 2010 р. запам'яталося українцям ще тим, що вперше за багато років не було єдиного Богослужіння у Софії Київській за присутності президента та представників різних конфесій, представлених в Україні. Молилися за Україну в різних храмах.

У 2017 році на Хрещатику була організована виставка української військової техніки.

У 2018 році на День незалежності в Києві пройде військовий парад, різні святкові заходи плануються на ВДНГ, в НСК "Олімпійський" великий концерт дасть гурт "Океан Ельзи".[16][17]

Переглядів: 266 | Додав: Annochkaa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Copyright MyCorp © 2021
Конструктор сайтів - uCoz