Головна Мій профіль   Выход     Вход   RSS        Ви увійшли як Гість      Група   Гости
Вільні місця в закладі освіти: 1 клас - 4; 2 клас - 10; 3 клас - 4; 4 клас - 4; 5 клас - 5; 10 клас - 2
Меню сайту

Євроклуб

Шановні друзі!

 Українська мережа європейських клубів - неформальна асоціація Євроклубів України, яка діє з метою сприяння реалізації європейського вибору для молоді, через підтримку мережевої діяльності євроклубів з різних регіонів України. 


Одним із пріоритетів стратегічного розвитку України визнано інтеграцію нашої держави в Європейське Співтовариство. За перспективною Програмою розвитку, яка розрахована на десять років, Україна має узгодити та наблизити свої соціально-економічні інституції до стандартів країн ЄС та зробити їх відповідними загальноєвропейським вимогам. Європейський вибір України зумовлено її геополітичним положенням та спільною історією формування і розвитку європейської культури.

Одним із найважливіших напрямів розвитку освіти, про які наголошується в Указі Президента України «Про Стратегію інтеграції України до ЄС», є формування позитивної громадянської думки щодо європейського вибору України шляхом поширення знань про європейські держави, культуру, історію, економіку Європи. Значні можливості для цього мають спеціалізовані навчальні заклади, які відповідно до своїх навчальних планів варіативної та інваріантної складових можуть планувати спецкурси та курси за вибором, які відповідатимуть не лише спеціалізації, а й європейській тематиці та спрямуванню; інноваційні-структурні компоненти навчальних закладів нового типу (інформаційно-видавничий центр, євроклуб, інформаційно-бібліотечний центр, комп’ютерні класи, класи-мультимедіа та інше) забезпечують інформаційний та комунікативний аспекти даної проблеми.

Євроклуб – це форма добровільної організації молоді, що сприяє творчій реалізації та громадянській освіті її членів, залученню молоді до участі в європейських ініціативах, інформуванню з питань європейської інтеграції.

Ідея діяльності євроклубів захоплює молодь, стимулює ініціативу і творчість, виховує любов до власної культури і повагу до інших народів, допомагає самореалізації у великій об'єднаній Європі. Учасники євроклубів набувають досвіду організації інформаційних кампаній, поширюючи знання про євроінтеграційні процеси та засади функціонування Європейського Союзу. Шляхом пошуку інформації, опрацювання нових друкованих та електронних джерел відбувається підвищення загального інтелектуального рівня учнів. У членів євроклубів формуються лідерські навички, уміння приймати відповідальні рішення. У цілому, відбувається підготовка молоді до життя в об'єднаній Європі. Популяризація європейських цінностей допомагає подолати стереотипи негативного ставлення до сусідніх народів.

Головною метою діяльності євроклубів є ознайомлення учасників та місцевої громади з Європейським Союзом і з Європою у цілому. Через євроклуби відбувається пропагування загальноєвропейських демократичних цінностей, ознайомлення із способом життя і культурою населення інших країн Європи, уміння представити власну культуру, країну, спосіб життя.

Серед завдань євроклубів одне із чільних місць посідає пізнання Європи починаючи із власного краю, міста, регіону, держави, як європейської території. Вивчення звичаїв і традицій народів Європи допоможе чітко позиціонувати власну традиційну і сучасну етнічну культуру.

 

Мета проекту

 

Формувати європейську свідомість учнівської молоді технологіями євроклубів, а саме: інформувати й виховувати молодих людей у дусі спільних європейських цінностей, сприяючи встановленню дружніх стосунків з однолітками за кордоном та європейськими молодіжними неурядовими організаціями та підтримуючи курс України на інтеграцію в європейську спільноту.

 

Методологія реалізації проекту

 

Для досягнення мети і реалізації завдань діяльності євроклубу обрано наступні форми і методи роботи:

              засідання євроклубів, на яких поширюються інформаційні матеріали, обговорюються теми, пов'язані з європейськими інтеграційними процесами.

                налагодження стосунків із закордонними шкільними євроклубами через міжнародні мережі дозволяє брати участь у програмах міжнародного обміну, реалізовувати спільні проекти із молодіжними організаціями з сусідніх країн.

                проведення виставок фотографій, малюнків, плакатів, конкурсів, випуск інформаційних матеріалів (стінгазет, європейських куточків у класах і бібліотеках) на теми, пов'язані з Європою та Європейським Союзом. Такі форми роботи допомагають залучити нових творчих людей до роботи євроклубу, а також створити позитивні інформаційні приводи для висвітлення, роботи клубу місцевих засобах масової інформації.

              організація тренінгових занять і рольових ігор. Для проведення тренінгів часто обирають теми, які навіть опосередковано пов'язані із європейською інтеграцією, але, разом з тим, готують учасників до життя у єдиній Європі - формують майстерність спілкування, ефективної взаємодії, вибору професії і подальшого працевлаштування.

              літературні та мистецькі вечори, на яких учасники знайомляться із творчою спадщиною відомих європейських авторів. Читання літературних   творів в оригіналі допомагає подолати мовний бар'єр і розпочати функціональне використання іноземної мови.

              інформаційні кампанії, спрямовані на місцеву громадськість (зустрічі, лекції, вистави, вікторини).
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайтуCopyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz